احضار محمد‌محسن بختیاری به دادگاه

image001محمد‌محسن بختیاری برای روز سه‌شنبه ۲۵‌خرداد‌ماه ۱۳۹۵ به دادگاه انقلاب اهواز احضار شد.
دادگاه انقلاب او را به اتهام انتشار كتاب‌های ممنوعه (ضد اسلام و ضد نظام ) و پخش كردن آنها، فعاليت در فضاي مجازي به صورت تلفنی احضار کرده است.
بنا به گزارش منابع حقوق بشری درون ایران، برادر او موسی بختیاری نیز از سال ۱۳۸۸ بدون مرخصی در زندان به سر می‌برد. پدر او فتاح (عیسی) بختیاری رهبر حزب جنبش آزادی‌خواه بختیاری بوده است.
فرناز بختیاری خواهر محمد‌محسن نیز به اتهام “اقدام علیه امنیت ملی” به مدت 4 سال زندان بوده و مدت محکومیت خود را در زندان‌هایی چون رجایی‌شهر، بهبهان و کارون اهواز سپری کرده است.
محمد‌محسن 23 ساله دانشجوي اخراجي رشته مهندسي عمران از دانشگاه آزاد اسلامي اهواز است.
پیش از این نیز او در سن ١٣ سالگي در مكان‌های مختلف به دلیل امنيتي بودن يكي از اعضاي خانواده به مدت 12 هفته در مكاني نامعلوم يا در دفتر خودت عقيدتي سياسي شهرستان ماهشهر مورد بازجويي قرار گرفته بود. محمد‌محسن در سال 1393 به دلیل انتشار مطالبی در مخالفت با اعدام ریحانه جباری در صفحه فیسبوک خود به مکانی نامعلوم منتقل شد و به مدت یک هفته توسط افراد ناشناس مورد شکنجه روحی و جسمی قرار گرفت. پس از آن در سال 1394 به دلیل اعتراض به شرایط وخیم زندانیان گمنام و وضعیت بد زندان ناوا در شهرستان ماهشهر دستگیر شد و به مدت 4 روز در سلول‌های انفرادی مورد شکنجه جسمی قرار گرفت. او مجددا در سال 1394 با یورش ماموران سپاه پاسداران به منزل پدرش بازداشت و پس از مدتی با پرداخت جریمه یک میلیون تومانی آزاد شد. ماموران امنیتی محمد‌محسن را در تاریخ 28 بهمن‌ماه 1394 نیز در فرودگاه امام بازداشت کرده و مورد بازجویی قرار دادند.
محمد‌محسن آخرین بار در تاریخ 19 خرداد‌ماه 1395 بازداشت و دو شبانه روز را در زندان سپیدار اهواز سپری کرده است.