هویت یکی از کشته شدگان تظاهرات اعتراضی در بلداجی

photo_2016-07-21_09-55-12صادق نادری ۲۲ ساله فرزند اسفندیار یکی از قربانیان تنش و درگیری در بلداجی٬ دیروز چهارشنبه ۳۰ تیر تحت تدابیر شدید امنیتی دفن شد . در حالی که اجازه غسل و کفن برای جسد صادر نشد که این خود حاکی از شدت جراحات وارده در بازجویی ها می باشد .

براساس گزارش ارسالی به نهاد٬ اعتراض کنندگان پس از بازداشت برای محاکمه به شهر شلمزار منتقل شدند و پس از این دادگاه ابتدایی تعدادی ازاد و تعداد دیگری از جمله صادق به شهرکرد منتقل شدند. شاهدان عینی گزارش دادند که حال جسمی صادق نادری قبل از انتقال به شلمزار مساعد بوده است اما براثر جراحات وارده در بازجویی ها پس از اینکه به شهرکرد رسیدند حال وی وخیم شده بوده و مسولین می خواستند وی را به بیمارستانی در اصفهان ببرندکه در راه جان باخت.

از سوی دیگر حال سایر مجروحین وخیم گزارش شده است بسیاری از آنها با تیرهای ساچمه ای مجروح شده اند . بانو ستاره خاکسار در حین مقاوت برای دستگیری فرزندش داور براتی مورد ضرب و شتم مامورین قرار گرفته است .

بنابرگزارش شاهدان عینی هنگام تحویل جسد صادق نادری تعدادی اجساد دیگر مشاهده شده که هویت آنها قبل تشخیص نبوده است .

ابراهیم نادری و داور براتی و تعدادی دیگر در حال حاضر از روز سه شنبه ۲۹ تیر در بازداشت می باشند.

در شهر بلداجی در استان چهارمحال و بختیاری روز سه شنبه ۲۹ تیر٬ درگیری میان مردم و پلیس روی داد که گفته می شود این درگیری بر سر یک پروژه عمرانی (صنایع فولاد سفید دشت)و انتقال آب بوده است.گروهی از ساکنان محل با تجمع در نزدیکی تالاب چغاخور قصد داشتند مانع از آغاز عملیات لوله گذاری پروژه انتقال آب به کارخانه فولاد سفیددشت شوند که با حضور مأموران پلیس ضد شورش در محل٬ درگیری مابین آنها روی داد.